Back to top

Menopauza

Menopauza jest jednym z okresów w życiu każdej kobiety. W tym okresie organizm kobiety przechodzi zmiany w wielu elementach. Te zmiany wywierają ogromny wpływ na cały organizm kobiety. Niosą ze sobą wiele niekorzystnych odczuć oraz zmian estetycznych. Na szczęście, dziś jesteśmy w stanie przeciwdziałać wielu z nich.Medycyna estetyczna dysponuje współcześnie wieloma metodami, które mają na celu poprawę zdrowia i samopoczucia pacjentek. Można je podzielić na metody mało inwazyjne i te związane z ingerencją chirurgiczną, a zakres zabiegów zawsze podlega ocenie lekarza specjalisty w tej dziedzinie i jest indywidualnie dobierany do każdej pacjentki. Niewątpliwie wielkie możliwości w zakresie metod mało inwazyjnych daje zastosowanie lasera, który przynosi nieocenione korzyści w zabiegach takich jak – odmłodzenie i rewitalizacja warg sromowych, krocza oraz poprawa struktury i funkcji tkanek pochwy, zarówno u pacjentek z atrofią po menopauzie jak i tych po przebytych urazach poporodowych. Ten sam laser wykorzystujemy także w celu usunięcia drobnych zmian chorobowych okolic intymnych, takich jak kłykciny, znamiona czy przebarwienia, które nie tylko stanowią defekt wyglądu, ale niekiedy stanowią poważne zagrożenie zdrowotne.
Ginekologia estetyczna oferuje także zabiegi z zakresu chirurgicznej korekty wielkości i kształtu warg sromowych większych i mniejszych, plastyki krocza i pochwy oraz zabiegów korekcyjnych łechtaczki, a także rekonstrukcji bądź niekiedy nacięcia błony dziewiczej. Warto zapoznać się z korzyściami, jakie zapewniają właśnie te rozwiązania.

Kobiety, które cierpią na najczęściej występujące zaburzenia związane z menopauzą, tj. wymagające leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu czy obkurczania pochwy, ale nie tylko, zachęcamy do wizyty w Sulechowie w woj. lubuskim, w Klinice Ginekologii dr Rzepki. Wszystkim pacjentom - z Zielonej Góry czy Gorzowa Wielkopolskiego zapewniamy najnowsze leczenie, m.in. przy użyciu lasera Mona Lisa Touch.

Obecnie wykonywane w klinice MediLuxClinic ul. Kr. Jadwigi 1/11 Szczecin tel. 501-306-762